Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V Totemu představí netradiční pěstování…

V Totemu představí netradiční pěstování zeleniny v mateřských školách

Zdroj ilustrační foto: facebook profil Nadační fond Zelený poklad

Zdroj ilustrační foto: facebook profil Nadační fond Zelený poklad

V centru TOTEM v Kaznějovské ulici představí lektorka Věra Greutinková netradiční formy pěstování zeleniny, které jsou méně náročné na čas a vhodné i pro malé děti. Organizátorem kurzu, který je součástí projektu Environmentálně od mala a uskuteční se v úterý 24. února, je Nadační fond Zelený poklad. 

„Během kurzu se zájemci dozví zajímavé informace o alternativních způsobech pěstování zeleniny například ve vyvýšených záhonech, bez rytí nebo o zakrývání půdy různými druhy organických materiálů. Tyto způsoby zahradníkům nejen šetří čas a práci, ale pomáhají také dlouhodobě zlepšit stav půdy,“ přibližuje obsah kurzu Tereza Pelclová, manažerka cyklu environmentálního vzdělávání pro trvale udržitelný rozvoj v mateřských školách. „Lektorka představí i zatím ne příliš rozšířené pěstování zeleniny v balících slámy, které se dá provozovat v podstatě kdekoliv a je dětmi velmi oblíbené. Bonusem pro všechny účastníky kurzu pak bude praktická dílna zaměřená na pěstování mikrozeleniny,“ doplňuje Tereza Pelclová, která připomíná, že každý, kdo se chce do této dílny zapojit, by si měl s sebou přinést misku pod truhlík nebo jinou malou nádobu na pěstování.

Lektorka, která původně pochází z Plzně, má ve svém oboru více než patnáctileté zkušenosti. Na vlastní zahradě pěstuje zeleninu a ovoce a experimentuje s neobvyklými plodinami a různými metodami pěstování. O svých zkušenostech vede kurzy a přednášky, píše články pro vlastní blog, ale také pro nizozemské a anglické časopisy.

Akce je další ze seriálu kurzů a besed, které Zelený poklad organizuje. Více informací je k dispozici na webových stránkách www.zelenypoklad.org.

Zveřejněno: 23. 2. 2015, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni