Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V Plzni začaly největší střelecké závody v…

V Plzni začaly největší střelecké závody v České republice

Fotografie: L. Jarolím

Armádní střelecký stadion Lobzy je od středy dějištěm Velké ceny osvobození ve sportovní střelbě. Do Plzně se sjelo 780 špičkových závodníků z 34 zemí světa, kteří zde soutěží v 16 olympijských disciplínách. Závody jsou veřejnosti volně přístupné.

Slavnostního zahájení tradiční největší střelecké mezinárodní soutěže na území České republiky se zúčastnil také primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

V Plzni začaly největší střelecké závody v České republice

„Plzeň se dá bez nadsázky označit jako město sportovní střelby. Přál bych si, aby jako další sportovní akademie, která si klade za cíl vychovávat sportovní talenty od mala, vznikla právě ta střelecká. Domnívám se, že pro její vznik jsou v Plzni ideální podmínky.  Určitě tak bude větší šance objevit talenty, které se probojují až mezi světovou špičku a získají olympijské medaile jako třeba Jan Kůrka či Kateřina Emmons,“ řekl primátor.

V Plzni začaly největší střelecké závody v České republice

Ředitel Velké ceny osvobození olympionik Jan Kůrka uvedl, že o účast na závodech v Plzni je tradičně velký zájem. „Náš střelecký stadion má totiž skvělou balistiku, střelci zde mohou dosahovat nejlepších výsledků. Přijeli k nám špičkoví závodníci z USA, Austrálie, Indie i mnoha dalších zemí,“ řekl.

V pořadí již 48. ročník Velké ceny osvobození ve sportovní střelbě potrvá do neděle 7. května.

Text: Marie Fialová

Zveřejněno: 4. 5. 2017, Pecuch Martin