Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V Plzni začal festival hispánské kultury

V Plzni začal festival hispánské kultury

Vernisáž dvou výstav Vizuální poezie peruánské malířky žijící v Anglii Jane McLelland a Ztracený ráj českého malíře a nekonvenčního výtvarníka Otto Plachta předcházela slavnostnímu zahájení Týdne hispánské kultury. Uskutečnilo se v úterý 7. října v obřadní síni plzeňské radnice za přítomnosti velvyslankyně Peruánské republiky J. E. Maríe Landaveri Porturas, zástupce Velvyslanectví Španělska a náměstkyně primátora pro kulturu a cestovní ruch Evy Herinkové.

O příjemnou atmosféru slavnostního podvečera se postaral kytarový virtuos Josef Kanta, ochutnávka tradičních jídel a pití z Peru, země, které je letošní pátý ročník festivalu věnován především, a vyprávění „českého malíře v Amazonii“ Otto Plachta. Ten do Peru přiletěl poprvé před více než dvaceti lety. Seznámil se s amazonským pralesem, ayahuascou, šamany i budoucí indiánskou manželkou. Peru se stalo jeho druhým domovem a tropická příroda inspirací v jeho tvorbě.

Až do 18. října nabízí festival hispánské kultury zajímavé kulturní akce, které také provází taneční a hudební tvůrčí dílny.

Zveřejněno: 8. 10. 2014, Pecuch Martin