Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V Plzni se v rámci Fora 2000 bude debatovat…

V Plzni se v rámci Fora 2000 bude debatovat o hip-hopu a rapu

Zdroj foto: facebooková událost

Konference Forum 2000 zavítá potřetí do Plzně. Tentokrát se zajímavým dokumentem pojednávajícím o lidských právech na Kubě a hip-hopu jako prostředku protestu.

„Všude na světě hledají menšiny způsob, jak vyjádřit svou identitu a vymezit se vůči většinové společnosti. Význam rapu a hip-hopu jako životního stylu je často nedoceněn, i přesto že může přinášet hlubší poselství a vyjadřovat vzdor proti většinovému systému. V zemích, jako je například Kuba, je protest prostřednictvím hudby jedním z mála způsobů, jak se vyhranit vůči režimu,“ říká za organizátory plzeňské části konference Forum 2000 Michaela Mixová, manažerka společnosti Plzeň 2015.

Ve středu 15. října se od 18 hodin v kavárně Nebe v kulturním domě Peklo uskuteční diskuze se známým rapperem BONUSem, který stojí nejen za oceňovaným albem Temný síly, ale zároveň pomáhá na svět novým hip-hopovým projektům v komunitním centru Plechárna v okrajové části Prahy.

Diskuzi na téma Jaký má hip-hop a rap význam v České republice nebo Jak může pozitivně působit na problémy v české společnosti moderuje performer Jakub Doubrava. Inspirací pro diskusi bude promítání filmu o kubánské rapové skupině Los Aldeanos - Viva Cuba Libre: Rap is War.

Osmnáctý ročník konference Forum 2000 s názvem Nespokojená demokracie: čtvrt století od železné opony a Tchien-an-menu se uskuteční od 12. do 15. října v Praze a v dalších středoevropských městech. Letošní ročník si klade za cíl nabídnout kritickou reflexi období demokratických transformací posledních několika desetiletí.

Otevři si Plzeň 2015! v novém okně

Zveřejněno: 10. 10. 2014, Pecuch Martin