Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V Plzni byl včera zahájen filmový festival…

V Plzni byl včera zahájen filmový festival Finále

Předpremiéra filmu Hany zahájila včera 27. ročník filmového festivalu Finále Plzeň. Ten letos nabídne kompletní českou filmovou hranou produkci od loňského dubna do dubna 2014, výběr nejzajímavějších dokumentů, unikáty z archivů, retrospektivy a pocty Zlatý ledňáček - zdroj foto: www.festivalfinale.czosobnostem. Se současnými českými celovečerními a dokumentárními novinkami se o Zlatého ledňáčka utkají i slovenské filmy.

Samostatnou soutěžní kategorii bude na festivalu mít poprvé také česká a slovenská televizní tvorba. Přehlídka tak reaguje na aktuální důraz českých televizí zkvalitňovat svou tvorbu a absenci platformy pro soutěž jak v ČR, tak i její nedostatečnost v celé Evropě. Soutěžit se bude v kategoriích dramatická a komediální tvorba.

Úvodní snímek festivalu Hany od debutujícího režiséra Michala Samira a producenta Matěje Chlupáčka sleduje několik menších příběhů mladé generace. Tvůrci ho natočili loni v září za tři noci v centru Plzně, v ulicích Bezručova, Františkánská a Bedřicha Smetany. Film je generační výpovědí o přijmutí osobní zodpovědnosti za sebe samého.

Slavnostního zahájení se za město Plzeň zúčastnili primátor Martin Baxa a náměstkyně Eva Herinková.

Zdroj foto: www.festivalfinale.cz

Zveřejněno: 28. 4. 2014, Pecuch Martin