Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V otevřené dílně makerspace lze vyrobit…

V otevřené dílně makerspace lze vyrobit originální vánoční dárky

Vyrobit si originální vánoční dárky mohou zájemci v otevřené dílně makerspace v kreativní zóně DEPO2015. Zkušení lektoři během víkendových kurzů představí zajímavé techniky a materiály. Připraveno je několik workshopů, pracovat lze s kovem, dřevem nebo papírem v grafické dílně. Vánoční kurzy se konají třetí a čtvrtý adventní víkend a 21. až 23. prosince.

V rámci kovářské dílny si mohou kutilové ukovat podkovičku pro štěstí, kovářský mistr vysvětlí techniky osazování, ohýbání, rýhování či utínání. Recyklační workshop nabídne využití dřevěných palet. Pomocí základního vybavení, pily, kladiva a hoblíků, lze vyrobit nápaditý vánoční stromek, dekorativního sněhuláka nebo obří sněhovou vločku z borovicových prken. Dárky v barvě tiskařské připravil grafický kurz. Zájemci si mohou vyrobit vlastní balicí papír, grafici je provedou světem tisků, rydel, linorytu a grafiky samotné. Bonusem bude vlastní tisk betlému, vánočního přání nebo recyklovaného skicáře pomocí grafického lisu.

Každý z kurzů trvá tři hodiny, za strávený čas, poskytnutý materiál a nástroje zájemce zaplatí 300 korun. Dílna je otevřená všem lidem starším 18 let, popřípadě dětem starším 12 let v doprovodu rodičů. Organizátoři doporučují registrovat si místo minimálně jeden den předem na adrese makerspace@plzen2015.cz.

Bližší informace a termíny jsou k dispozici na webové prezentaci.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 10. 12. 2015, Pecuch Martin