Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V mázhauzu radnice otevřela vánoční pošta,…

V mázhauzu radnice otevřela vánoční pošta, nechybí unikátní betlém

V mázhauzu plzeňské radnice dnes začal úřadovat vánoční pošťák. Všem, kteří chtějí mít jistotou, že se jejich přání dostane do těch správných rukou, opatří jejich dopis Ježíškovi speciálním razítkem. Vánoční pošta bude mít otevřeno každý den od 10 do 17 hodin až do 23. prosince. Na Štědrý den pak bude zájemcům k dispozici pouze do 14 hodin. Na stánku si mohou lidé koupit vánoční pohledy i papírové betlémy.

Ilustrační foto (foto: M. Svoboda)

Ilustrační foto

Kromě toho čeká na návštěvníky mázhauzu vánoční výstava s názvem Novoročenky, vánoční kresby a betlémy. Prostory přízemí radnice patří tomuto tématu již tradičně, letos je k vidění expozice novoročenek s různými motivy. Doplňují ji vánoční kresby a betlémy. Výstava potrvá do 5. ledna 2017.

Součástí vánoční výstavy je i Velký plzeňský betlém, který je unikátní tím, že jeho figurky představují obyvatele Plzně a navíc se stále rozrůstá. I letos do něj může kdokoli přidat svoji postavičku. Stačí ji vyrobit ze dřeva, sádry, moduritu, keramiky nebo pomocí jiné trvanlivé technologie. Soška by měla být zhruba dvacet centimetrů vysoká a měla by představovat svého autora. Figurky je možné přinášet až do Tří králů přímo do mázhauzu radnice.

Zveřejněno: 12. 12. 2016, Pecuch Martin