Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V Malíčku se nadělovaly vánoční dárky

V Malíčku se nadělovaly vánoční dárky

Fotografie: Odbor sociálních služeb MMP

Úplně první besídku pro rodiče mají za sebou děti z magistrátní Dětské skupiny Malíček. V duchu nadcházejících vánočních svátků bylo na programu společné zdobení perníčků, ale i zpívání koled a především „ježíškovské“ nadělování.

„V Malíčku je momentálně osm dětí ve věku od 22 měsíců do tří let. I přes poměrně nízký věk a teprve tři měsíce pobytu ve skupině předvedli ‚malíčci‘ svým rodičům a sourozencům, co už se všechno naučili – jak umí hrát na orffovy nástroje, spolupracovat a jak znají své tělo. V tomto směru patří velký dík a obdiv oběma ‚tetám‘, které se dětem celodenně věnují,“ uvedla Alena Hynková, vedoucí odboru sociálních služeb magistrátu i Dětské skupiny Malíček.

Besídku si nenechala ujít ani rezortní náměstkyně primátora Eva Herinková a ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně Petr Triner, kteří si užili zejména společné zpívání a nadělování dárků. Největší „bitka“ se strhla o dárek, který dětem v Malíčku nadělila právě náměstkyně. „Věděla jsem, že chlapečci touží po velkém autě, takže sklápěčka na písek byla při výběru dárku jasná volba. Ale že nadchne i holčičky a způsobí vydatnou přetahovanou, to jsem nečekala,“ dodala s úsměvem Eva Herinková.

Zatímco rezortní náměstkyně tvořila s ostatními maminkami andílky z ovčí vlny, ředitel Petr Triner zúročil své technické dovednosti a společně s malými „montéry“ sestavili dráhu pro vláčky. Setkání si užili všichni, malí i velcí, atmosféru nejkrásnějších svátků v roce dotvořila malíčkovská besídka příjemným vytržením z předvánočního shonu.

Zveřejněno: 18. 12. 2015, Kriegerová Eva