Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V Lobzích se koná 45. ročník Velké ceny…

V Lobzích se koná 45. ročník Velké ceny osvobození ve střelbě

Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie (Velká cena osvobození 2013): Z. Kubalová

V Plzni začal ve čtvrtek 8. května 45. ročník Velké ceny osvobození ve střelbě, který se koná u příležitosti osvobození západních a jihozápadních Čech americkou armádou. Letos je pořádán pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana. Účastní se ho rekordní počet střelců, přes 760 závodníků z 33 zemí. Právě úroveň soutěže je podle organizátorů jedním z důvodů účasti reprezentačních týmů vzdálených států, jako je například Japonsko, Indie, Singapur nebo USA. Nejpočetnější výprava, 50 střelců, přijela z Kazachstánu. V Plzni nechybí kompletní česká střelecká špička, ve které je řada medailistů z nejvyšších střeleckých soutěží.

Ve čtvrtek 8. května triumfoval v kategorii libovolná malorážka vleže manžel české olympijské vítězky Kateřiny Emmons Matt.

První významný mezinárodní závod po mateřské pauze si v pátek vyzkouší sama Kateřina Emmons. Představí se v kategorii vzduchová puška mezi silnou konkurencí.

Slavnostní zahájení se uskutečnilo v předvečer jednotlivých soutěží 7. května  na střelnici Armádního střeleckého areálu v Plzni Lobzích. Soutěž otevřel prezident Českého střeleckého svazu Petr Baroch. Za město Plzeň se zúčastnil náměstek primátora Martin Zrzavecký.

Zveřejněno: 9. 5. 2014, Pecuch Martin