Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V letních měsících má začít rekonstrukce…

V letních měsících má začít rekonstrukce Wilsonova mostu, nyní se vypisuje zakázka

V letních měsících má začít rekonstrukce Wilsonova mostu

Město vypíše veřejnou zakázku na rekonstrukci Wilsonova mostu. Jde o součást opravy Americké třídy, kdy hlavním objektem je Wilsonův most, technická památka, která je v nevyhovujícím stavu. Most se tak bude rekonstruovat až do úrovně kleneb, očistí se zdi, zábradlí a veškeré kamenné zdivo. Restaurovat se mají mýtné domky a historické osvětlení. Současně se změní šířkové uspořádání vozovky na mostě a doprovodných chodníků a také křižovatky na obou jeho stranách. Oprava mostu odstraní jeho havarijní stav a zlepší dopravu. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je stanovena na 74 milionů korun bez DPH.

Zveřejněno: 22. 2. 2013, Pecuch Martin