Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V Doubravce si připomněli válečné hrdiny

V Doubravce si připomněli válečné hrdiny

Pietního aktu na Doubravce se za město zúčastnili primátor Martin Baxa a náměstkyně Eva Herinková.

Osudy tří doubraveckých rodáků, kteří byli členy Západočeského aeroklubu Plzeň a odešli bojovat proti nacismu nejdříve do Polska, poté do Francie a po obsazení této země nacistickými vojsky do Anglie, si dnes připomněli u pamětní desky na Habrmanově náměstí doubravečtí občané se zástupci obvodu a města.

Karel Pavlík, Václav Šindelář a Alois Záleský se z tehdejšího působení u zahraničního letectva nevrátili. Karel Pavlík byl sestřelen nad Francií 5. května 1942, Alois Záleský přišel o život kvůli poruše motoru při cvičném letu 9. února 1945 a od smrti Václava Šindeláře uplynulo letos 70 let. Zahynul při cvičném letu 19. dubna 1943 u Alnwicku v Anglii.

Za město se vzpomínkové akce zúčastnil primátor Martin Baxa a jeho náměstkyně Eva Herinková. Před samotným aktem pozdravil přítomné dvoumístný sportovní a cvičný letoun Zlín Z 42 pilotovaný Miroslavem Neumannem z Aeroklubu Plzeň – Letkov.

Zveřejněno: 29. 4. 2013, Mařanová Helena