Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V Centru robotiky se sešli výchovní poradci

V Centru robotiky se sešli výchovní poradci

V Centru robotiky se sešli výchovní poradci (foto: Centrum robotiky)

Fotografie: Centrum robotiky

Představit možnosti technického vzdělávání a následného uplatnění v Plzni a celém Plzeňském kraji, takový byl cíl prvního ročníku konference pro výchovné poradce, který se odehrál ve čtvrtek 3. listopadu v plzeňském Centru robotiky. Pedagogičtí pracovníci, působící na základních a středních školách, si poslechli přednášku technických fakult Západočeské univerzity v Plzni a z úst zástupců partnerských firem WiTTE AUTOMOTIVE a GRAMMER se dozvěděli o konkrétních pracovních pozicích, které jsou velmi žádané a jejichž obsazení je v současné době obtížné. V programu nechyběly ani workshopy a nakonec exkurze na pracovišti jedné z partnerských společností.

V Centru robotiky se sešli výchovní poradci (foto: Centrum robotiky)

Akci zorganizoval Dům digitálních dovedností, volnočasové městské centrum. Kromě výchovných poradců se jí zúčastnili také pracovníci úřadu práce a zástupci vedení města. Plzeň aktivně podporuje technické vzdělávání na všech jeho stupních, jedním z nástrojů je právě spolupráce s výchovnými poradci, kteří mohou zásadním způsobem ovlivnit budoucí směrování žáků a studentů. Akce měla mezi účastníky pozitivní odezvu, Dům digitálních dovedností ji tak plánuje opakovat.

Zveřejněno: 4. 11. 2016, Pecuch Martin