Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Už přes 300 lidí vyjádřilo barevným…

Už přes 300 lidí vyjádřilo barevným špendlíkem, jak se v Plzni cítí

Občané a návštěvníci města vyznačují, jak se v Plzni cítí

Fotografie: M. Hošek

Celkem 343 občanů a návštěvníků Plzně vyjádřilo během osobního setkání se zástupci Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně svůj názor pomocí barevných špendlíků do pocitové mapy Plzně. Sdělili, kam rádi chodí, kam by vzali návštěvu, kde by chtěli bydlet, ale i kde se cítí nepříjemně nebo které místo by chtěli změnit. První setkání se uskutečnila v pátek 19. května v rámci zahájení Landscape festivalu Plzeň 2017 a v sobotu 20. května na Bosch Fresh festivalu za OC Plzeň Plaza.

Sdělit svůj názor na život v Plzni můžou Plzeňané opět již tuto sobotu v Zoologické a botanické zahradě města Plzně na oslavě dne dětí, poté 10. června na Historickém víkendu, 11. června v Luftově zahradě v rámci Víkendu otevřených zahrad. Naposledy bude možné pocitovou mapu Plzně naživo vyplnit na Festivalu sportu za OC Plzeň Plaza ve středu 21. června.

Občané a návštěvníci města vyznačují, jak se v Plzni cítí

Až do konce června se lidé mohou vyjádřit i pomocí online dotazníku na webu Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně .

Výsledky průzkumů k pocitové mapě Plzně poslouží při zpracování podrobnějších dokumentací ke konkrétním lokalitám ve městě. Příprava je součástí zpracování jednoho z nejdůležitějších dokumentů města, strategického plánu Plzně. Schválení nového strategického plánu je plánováno na polovinu roku 2018.

Text: Adriana Jarošová

Zveřejněno: 24. 5. 2017, Jarošová Adriana