Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Úpravy Borské ulice se přesunuly do klíčové…

Úpravy Borské ulice se přesunuly do klíčové oblasti

Ilustrační foto (15.4.2015)

Čtvrtá etapa rekonstrukce Borské ulice v Plzni začala právě dnes úpravou křižovatky ulic Němejcova, Koperníkova, Borská. Pracuje se také na silnici mezi Němejcovou a Chelčického ulicí ve směru k Techmania Science Center. Jedná se o klíčovou část stavby, oblast křižovatky bude v době prací uzavřena pro individuální dopravu. S další etapou budou pokračovat dopravní omezení v místě.

Pro osobní vozidla vede objízdná trasa ulicemi Hálkova, Břeňkova, Thámova a pro nákladní automobily ulicemi Klatovská třída, Sukova a Folmavská, stejně jako tomu bylo u předešlé etapy. V úseku Klatovská – Koperníkova je zajištěn jednosměrný provoz.

Veškeré práce respektují dopravní vytíženost místa, projekt je proto rozdělen do šesti dílčích etap tak, aby došlo k co nejmenším omezením. Současná čtvrtá etapa potrvá do 26. srpna, celková rekonstrukce pak do prosince 2015. Úprava Borské ulice je letošní největší investiční akcí magistrátního odboru investic na území města Plzně. Stavební práce v hodnotě téměř 39 milionů korun včetně DPH provádí společnost EUROVIA CS.

Zveřejněno: 1. 7. 2015, Pecuch Martin