Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Univerzita třetího věku láká ke studiu…

Univerzita třetího věku láká ke studiu připravenými novými kurzy

Univerzita třetího věku funguje v Plzni od roku 1992. Seniorům, kteří se ještě chtějí něco nového a zajímavého naučit, nabízí letos nově obory Český jazyka a kultura člověka, Dějiny hudby – jiný svět staré hudby, Praktická mykologie, Psychologie, Psychologická praktika, Vývoj architektury v Plzni a Základy meteorologie. Zájemci o vzdělávání se mohou přijít zapsat od 19. do 21. září do budovy Fakulty ekonomické v Husově ulici 11.

„Našim posluchačům se vždy snažíme připravit rozmanitou škálu předmětů. Přednášky vedou zkušení pedagogové, kteří se je snaží co nejvíce zpestřit,“ říká tajemnice Univerzity třetího věku Magdalena Edlová. Není tak nic výjimečného, když účastníci vyjedou na poznávací exkurzi do zahraničí, proniknou do genia loci knihoven, klášterů nebo sklepení, chodí pozorovat noční oblohu, zkouší posuzovat soudní pře, prochází se po zaniklých obcích nebo pátrají v archivech.

Zveřejněno: 15. 8. 2013, Pecuch Martin