Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Učitelé a žáci autistických tříd uspořádali…

Učitelé a žáci autistických tříd uspořádali zahradní slavnost

Učitelé a žáci autistických tříd uspořádali zahradní slavnost

Fotografie: L. Jarolím

Primátor města Plzně Martin Zrzavecký se zúčastnil zahradní slavnosti, která se konala dnes v Macháčkově ulici ve Skvrňanech. Uspořádali ji učitelé a žáci autistických tříd Odborné školy, Základní školy a Mateřské školy Zbůch. Instituce, jež má pracoviště v Plzni a ve Zbůchu, vzdělává žáky se speciálními vzdělávacími potřebami v oblasti mentálního a tělesného postižení a s poruchou autistického spektra, případně s kombinací postižení.

Ve Zbůchu fungují čtyři třídy základní školy a jedna třída praktické dvouleté školy, v Plzni pak dvě třídy mateřské školy, pět tříd základní školy, tři třídy odborné školy a jedna třída učebního oboru zahradník, součástí je i speciálně pedagogické centrum. V každé třídě je maximálně deset žáků, s nimiž pracuje speciální pedagog a vychovatel nebo asistent pedagoga. Škola se snaží „ušít“ program každému žákovi na míru.

Primátor města Plzně s ostatními hosty slavnosti

Zveřejněno: 20. 5. 2016, Pecuch Martin