Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Učitel se při své cestě do Afriky zastavil…

Učitel se při své cestě do Afriky zastavil na 1. základní škole

David Chrištof s žáky oběhl atletický ovál.

Foto: 1. ZŠ

Na své tři tisíce kilometrů dlouhé cestě z Prahy do Maroka se český běžec a učitel David Chrištof zastavil na 1. základní škole v Bolevci, aby zdejším žáků představil svůj projekt, jehož jedním z cílů je upozornit na nedostatek pitné vody.

„V první části jsme návštěvu Davida Chrištofa využili, aby dětem představil a vysvětlil myšlenky svého snažení.  Po desáté hodině se s ním žáci vydali na symbolický běh po našem novém atletickém oválu a kolem areálu školy,“ upřesňuje Radek Dolanský, ředitel školy.

Cílem charitativního běhu s názvem PRAGUE TO AFRICA For Safe Drinking Water je získat dostatečné množství peněz na vodovod v sirotčí škole St. Bonaventura v Ugandě a upozornit na nutnost záchrany pitné vody. Během svého putování se David Chrištof zastavuje na školách, aby žáky motivoval k fyzicky aktivnějšímu životnímu stylu. Osobním příkladem a zajímavou interaktivní přednáškou chce žáky zaujmout pro globální problémy, fyzickou aktivitu a splnění si svých snů.

Zveřejněno: 30. 4. 2013, Mařanová Helena