Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Účastníci Mezinárodního folklorního…

Foto: Z. Vaiz

Účastníky 18. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu CIOFF Plzeň přivítala náměstkyně primátora Eva Herinková v Měšťanské besedě. „Nemohli jsme se sejít na příhodnějším místě. Měšťanská beseda byla vybudována pro účely zábavního a kulturního spolku a po celou dobu své existence kultuře sloužila. Snad každý Plzeňan zde chodil do tanečních nebo absolvoval maturitní ples. Lidé sem míří za hudebními produkcemi, amatérským divadlem či tancem. A i my se zde dnes setkáváme především kvůli tanci,“ uvedla náměstkyně v poděkování všem účastníkům.

Účastníci Mezinárodního folklorního festivalu převzali pamětní listy

V rámci slavnostního zakončení festivalu bylo předáno celkem 24 pamětních listů zástupcům folklorních souborů a jednotlivým zpěvákům z Čech a Moravy i zahraničním souborům ze Slovenska, Polska, Černé Hory, Makedonie, Indonésie, Gruzie a Chile.

Hlavní program se konal na scéně U Branky ve Smetanových sadech, dále na náměstí Republiky, ve studiu Českého rozhlasu Plzeň a na vedlejších festivalových scénách v Konstantinových Lázních, Vrčeni a Dýšiné. Součástí festivalu byl slavnostní krojovaný průvod městem, staročeský jarmark i bohatý doprovodný program. Novinkou byla veřejnosti otevřená taneční dílna, kde se každý mohl naučit pár tanečních kroků.

Účastníci Mezinárodního folklorního festivalu převzali pamětní listy

Mezinárodní folklorní festival CIOFF Plzeň je od roku 1997 místem setkávání milovníků folkloru a lidového umění. Každoročně se ho účastní přes 20 souborů, a to dětských i dospělých, z různých míst České republiky i zahraničí.

Zveřejněno: 16. 6. 2014, Pecuch Martin