Úvod O městě Aktuality Aktuality z města U Branky se na Velký pátek četlo z Bible

U Branky se na Velký pátek četlo z Bible

U Branky se na Velký pátek četlo z Bible

Biskup František Radkovský zahájil na Velký pátek ve 12 hodin letošní veřejné čtení Bible, které každý rok pořádá plzeňská ekumena ve Smetanových sadech U Branky.

„Chceme si touto cestou připomenout podstatu velikonočních svátků – ukřižování i vzkříšení Krista. Chceme dát příležitost těm, kteří ještě Bibli neznají, aby se zaposlouchali do slov této skvělé knihy. Chceme, aby Bible nezůstala uzamčena v kostelích, ale její slova pomáhala i ve všedním životě,“ prohlásil za organizátory Radomír Škaloud.

Z překladu „Slovo na cestu“ se ke čtení po biskupovi Františku Radkovském připojili mimo jiné náměstkyně primátora Eva Herinková, bývalý primátor Zdeněk Mraček, rektorka Západočeské univerzity Ilona Mauritzová nebo Karel Ženíšek ze Salesiánského střediska Plzeň.

Součástí veřejného čtení Bible byla expozice různých výtisků této knihy včetně těch, které jsou vytištěny v originálních jazycích – hebrejštině a řečtině.

Zveřejněno: 29. 3. 2013, Pecuch Martin