Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Týden hispánské kultury přinese hudbu, tanec…

Týden hispánské kultury přinese hudbu, tanec i gastronomii

Ilustrační obrázekVernisáž výstavy Svatojakubská cesta a velkolepá Kreolská mše, jež je založena na jihoamerickém folkloru a spojuje v sobě lidovou a liturgickou tradici, zahájí dnes v 18 hodin v katedrále svatého Bartoloměje šestý ročník festivalu Týden hispánské kultury v Plzni. Do projektu jsou zapojeny i střední školy v kraji s výukou španělského jazyka. Studenti připravili průvod městem, happening a uspořádají latinskoamerické tržiště k oslavě Dne hispánských národů U Branky 15. října od 15 hodin. Plzeňané mohou přijít ochutnat mexické speciality, pravou kolumbijskou kávu a poslechnout si latinskoamerické rytmy.

Kromě hudby a výstav připravili organizátoři workshopy flamenca a argentinského tanga, divadelní představení, degustace kávy a španělských vín včetně gastronomických specialit. Festival nabídne přednášky, filmové projekce, literární čaj o páté, tradiční španělskou fiestu a především hudební zážitky.

Bohatý program uzavře Diego Rivera, Angelina Beloff a Frida Kahlo, jež se potkají v literárně-hudebním pořadu Drahý Diego, objímá Tě Quiela, který byl připraven speciálně pro Týden hispánské kultury. Jeho uvedení se uskuteční v neděli 18. října od 18 hodin v Měšťanské besedě.

Festival, jenž pořádá Centrum španělské kultury a vzdělávání, je letos podpořen v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Bližší program je k dispozici na www.cskv.cz.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 1. 10. 2015, Pecuch Martin