Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Turistické informační centrum letos…

Turistické informační centrum letos uskuteční více než 530 prohlídek

Ilustrační fotografie

I na sklonku roku 2016 patří Plzeň mezi místa vyhledávaná turisty a zahraničními cestovními kancelářemi. V porovnání s objemem turistů před rokem 2015 drží krok nejen v počtu hotelových hostů, ale také v počtu prohlídek organizovaných pro skupiny. Zatímco v roce 2014 zorganizovala organizace Plzeň - TURISMUS prostřednictvím Turistického informačního centra 284 prohlídek, v letošním roce jich bude více než 530.

Účastníky jubilejní 500. prohlídky přivítal ve čtvrtek dopoledne 1. náměstek primátora Martin Baxa. Jednalo se o žáky 8. a 9. ročníku Základní školy Blížejov, která si objednala adventně laděnou prohlídku historického centra Plzně.

„Samozřejmě, co se týče počtu prohlídek, nemůžeme výsledky za letošní rok porovnávat s rokem 2015, kdy Plzeň hostila celou řadu významných delegací a konferencí, jejichž účastníky naši průvodci prováděli historickým centrem města. Nicméně v porovnání s běžným rokem, tedy rokem 2014, zorganizovala PLZEŇ – TURISMUS téměř dvojnásobek prohlídek. Z toho je patrné, že se Plzeň podařilo dlouhodobě etablovat ve stálé nabídce incomingových cestovních kanceláří,“ říká náměstek Martin Baxa.

Ilustrační foto

Přestože v letošním roce ubylo jednotlivých malých organizátorů, jako jsou spolky či menší firmy a organizace, daří se městské příspěvkové organizaci i nadále pokračovat v nastartované spolupráci s většími cestovními kancelářemi. Novinkou v letošní nabídce průvodcovských služeb byly různě tematicky zaměřené kostýmované prohlídky, které od nadcházející sezony plánuje nabízet pravidelně.

Zveřejněno: 23. 12. 2016, Pecuch Martin