Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Třináct nových strážníků rozšířilo řady…

Třináct nových strážníků rozšířilo řady městské policie

Plzeňská městská policie je početnější o třináct strážníků. Pět žen a osm mužů bylo v pondělí 31. března v obřadní síni na radnici slavnostně uvedeno do služby poté, co několikaměsíční přípravu završili zkouškami před komisí Ministerstva vnitra. „Vybrali jste si povolání, které není jednoduché. Často se ocitnete v situacích vyžadujících absolutní nasazení a statečnost. Jde o službu občanům našeho města a já věřím, že v ní obstojíte. Přeji vám hodně štěstí, energie, elánu a pevnou vůli překonávat překážky,“ prohlásil primátor Martin Baxa.

Plzeňská městská policie se během 22 let své existence stala čtvrtým největším komunálním sborem. Je zodpovědná za bezpečí občanů našeho města, zaměstnává celkem 313 lidí.

Za městskou správu se slavnostního aktu zúčastnil rovněž radní pro bezpečnost Robert Houdek.

Zveřejněno: 31. 3. 2014, Pecuch Martin