Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Triatlonista Přemysl Švarc přišel kvůli…

Triatlonista Přemysl Švarc přišel kvůli zranění o olympiádu, ale doma v Plzni už závodil

Přemysl ŠvarcPřed čtyřmi lety plzeňský triatlonista Přemysl Švarc poprvé okusil olympijskou atmosféru, na letních hrách v Londýně obsadil 45. místo.

Letos chtěl přidat další účast na nejvrcholnější sportovní události, účast v brazilském Rio de Janeiru pro něj byla prioritou. Jenže březnové vážné zranění na Světovém poháru v Austrálii, kde si po pádu zaviněném mexickým soupeřem zlomil klíční kost, jeho další velký sen zmařilo.

„Kvůli olympiádě jsem obětoval i kus soukromého života, dal do toho všechno. Těžko se smiřuji s tím, že do Ria nepojedu. Plánoval jsem, že pak ukončím kariéru,“ řekl 31letý Přemysl Švarc, člen Triatlonového klubu Slavie VŠ Plzeň.

Přestože ho rameno pořád bolí a teprve před pár dny mu z něj vyndali titanovou destičku, dokázal se vrátit ke sportování nečekaně brzy. Začátkem června startoval na Českém poháru doma v Plzni, kde obsadil čtvrtou příčku. A to se na trať s olympijskými distancemi 1,5 km plavání, 38 km cyklistika a 10 km běh vydal s horečkou.