Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Třetí výstava Václava Hynčíka představuje…

Třetí výstava Václava Hynčíka představuje Plzeň jako město evropského formátu

Výstava Královské město Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015

Královské město Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 je název poslední ze série tří výstav fotografa Václava Hynčíka, která byla dnes slavnostně zahájena ve Smetanových sadech. Na jednadvaceti panelech představuje autor sérii zajímavých pohledů na známá místa nejen z centrální části. Snímky představují Plzeň jako město plné historické i moderní architektury, památek, průmyslu, volnočasových aktivit a pěstěné městské krajiny. „Výstava zachycuje naše město v důležitém historickém momentu, kterým je získání titulu Evropské hlavní město kultury 2015, a Václav Hynčík svými fotografiemi prezentuje naše město neobyčejným způsobem,“ prohlásil při zahájení primátor Martin Baxa.

Výstava navazuje na dubnovou Plzeň ve fotografiích black&white a červencové Město prezentované v Galerii Jiřího Trnky. Všemi třemi expozicemi se prolíná snaha představit západočeskou metropoli jako město evropského formátu a tím podpořit jeho věhlas v oblasti kultury a cestovního ruchu.

Fotogalerie

Zveřejněno: 1. 10. 2013, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni