Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Trenér Pavel Vrba slaví jubileum

Trenér Pavel Vrba slaví jubileum

Pavel Vrba

Jeden ze strůjců plzeňského fotbalového úspěchu, trenér Pavel Vrba slaví 6. prosince padesáté narozeniny. K řadě gratulantů, kteří si váží jeho práce v klubu FC Viktoria, se připojuje také město Plzeň.

„Přestože éra Pavla Vrby v nejbližších dnech u nás nezadržitelně končí a úterní zápas proti CSKA Moskva bude minimálně na dlouhou dobu posledním na plzeňské lavičce, je to osobnost, která se nesmazatelně zapsala nejen do historie plzeňského fotbalu, ale vlastně i celého města, a my jsme mu za tuto výbornou reprezentaci Plzně v Česku i Evropě velice vděční. K jubileu mu přejeme především hodně zdraví a štěstí a samozřejmě úspěchy s národním týmem,“ uvedl primátor Martin Baxa. Ke gratulaci se připojili i ostatní členové rady.

Pavel Vrba na lavičce Viktorky

Pavel Vrba vyhrál s týmem FC Viktoria dvakrát 1. fotbalovou ligu, v sezónách 2010/2011 a 2012/2013. Titul českého mistra znamenal postup do bojů o účast v základní skupině Ligy mistrů, do které se klub kvalifikoval jak v roce 2011, tak 2013. Také v sezóně 2012/2013 viktoriáni úspěšně reprezentovali město ve fotbalové Evropě, když vyhráli základní skupinu Evropské ligy a postoupili až do osmifinále, kde prohráli s týmem Fenerbahçe Istanbul.

Pavel Vrba při rozhovoru pro Českou televizi

Zveřejněno: 6. 12. 2013, Pecuch Martin