Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Tradiční oslava piva je tu. Do pivovaru míří…
Přečíst článek nahlas

Tradiční oslava piva je tu. Do pivovaru míří Pilsner Fest

Brány Plzeňského Prazdroje se otevřou všem milovníkům piva, dobrého jídla a živé hudby. Na nádvoří pivovaru se už tuto sobotu 5. října koná tradiční svátek piva Pilsner Fest. Letošní festival si připomíná 182. výročí od vzniku první várky plzeňského ležáku. Připravena je bohatá hudební přehlídka i doprovodný program.

241001_Pilsner_Fest_1

Vizuál Pilsner Fest 2024

Na stagích zazáří kapely jako Buty, Xindl X, Sto zvířat, Top Dream Company nebo Monkey Business. Návštěvníci se mohou těšit na školu čepování, speciální prohlídky pivovaru nebo bednárny, pivní kvízy. Do prostředí profesionální kuchařiny je vezmou známí čeští šéfkuchaři Jan Punčochář nebo Pavel Švestka. Na programu je také interaktivní show Prostě na pivo se sládkem Vojtou Homolkou a talkshow Pavla Anděla a jeho hostů. Chybět nebude ani společný přípitek v 18:42 hodin.

Areál se otevře v 11 hodin, už od 10 budou probíhat prohlídky pivovaru. Na Pilsner Festu je možné platit pouze s festivalovým náramkem s čipem, který účastníci obdrží u vstupu. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji, k dostání budou i na místě v sobotu. Základní vstupné činí 200 korun, snížené pak 100 a 120 korun.

Podrobnosti k programu a nákupu vstupenek jsou na webu www.pilsner-urquell.cz/pilsner-fest.

Text: Monika Krausová

Zveřejněno: 2. 10. 2024, Martin Pecuch

Pilsner Fest
5. 10. 2024 - 5. 10. 2024