Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Tradiční festival Bonjour Plzeň! zahájí…

Tradiční festival Bonjour Plzeň! zahájí Hoffmannovy povídky od Jacquese Offenbacha

Palindromes je francouzsko-české indie-rock trio (zdroj foto: Bonjour Plzeň)

Palindromes je francouzsko-české indie-rock trio (zdroj foto: Bonjour Plzeň!)

Divadlo, film, koncerty, výstavy, nový cirkus a v neposlední řadě kurzy vaření a ochutnávky nabídne 22. ročník festivalu Bonjour Plzeň! Přestože tradiční akci slavnostně zahájí 22. října v divadle J. K. Tyla opera Hoffmannovy povídky ve francouzštině s českými titulky, koná se letošní ročník ve znamení gastronomie. V pestrém programu tak labužníci najdou nejen kulinářské workshopy, kde se naučí, jak připravit zajímavé chuťovky nebo klasický francouzský moučník – obrácený jablkový koláč la tarte tatin, ale budou mít možnost se francouzsky nasnídat či ochutnat francouzská vína.

S poetikou nového cirkusu se zájemci seznámí 7. listopadu v Divadle Alfa při akrobatickém představení FerPlay. Pojízdné kino v karavanu v ulici Bedřicha Smetany zase představí více než 200 krátkých dvanáctiminutových francouzských i jiných zahraničních filmů, které vznikly mezi lety 1895 až 2011.

Několik koncertů propojí francouzské a české hudebníky jako například vystoupení fracouzsko-českého indie-rock tria Palindromes, které si ve svých písních hraje se slovy a zvuky, a to buď v angličtině, nebo ve francouzštině. Ukradené a odváté polibky vystaví ve Fresh air Gallery, což je podchod mezi ulicemi Resslova a Radobyčická, Jim Sumkay, který na své sbírce fotografií zasvěcené polibkům pracuje již několik let.

Pořadatelem festivalu, který potrvá do 13. listopadu, je Alliance française de Plzeň. Bližší informace o programu lze získat na www.alliancefrancaise.cz/plzen/ nebo přímo v sídle na náměstí Republiky 12.

Zveřejněno: 14. 10. 2014, Pecuch Martin