Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Tipy na poslední únorový víkend v Plzni

Tipy na poslední únorový víkend v Plzni

Mlýnská strouha v Plzni láká k romantickým procházkám v každou denní či noční dobu. 

Jaro se už sice pomalu, ale nezadržitelně blíží, každopádně, i přestože zrovna v Plzni nemrzne, až praští, na piknik v Mlýnské strouze to ještě není. Na poslední únorový víkend pro vás máme několik tipů, kam vyrazit za každého počasí. Doufáme, že si vyberete. 

  • Vyhánění zimy z Plzně

Masopustní oslavy jsou pomalu u konce a vy jste ještě nevytáhli žádnou masku ze skříně? Nevadí. Jednu z posledních příležitostí budete mít v Plzni ještě tuto neděli. Masopustní průvod plný nejrůznějších masek vyjde ve 14 hodin od základní školy z Vinic. Na cestě do centra se zastaví na statku Lüftnerka v plzeňské zoo, kde podle zvyku setnou organizátoři hlavu línému kohoutovi. Ze statku, kde vás čekají i další masopustní zvyky, se průvod vydá Kilometrovkou ke Kalikovskému mlýnu. Tam bude kolem půl čtvrté zapálena a utopena Morana a vyhlášeny nejlepší masky. Poslední zastávka průvodu bude před radnicí, kde bude zima konečně uložena do rakve a zavřena do městské šatlavy, aby konečně mohlo nastoupit jaro.  Vrcholem celá akce bude soutěž v pojídaní koblížků. Přijďte si vyzkoušet kolik jich sníte a možná získáte prestižní titul Plzeňský koblížkový král nebo princ.

  • Západočeské muzeum vás provede nelítostným pravěkem

Své první návštěvníky přivítá tento víkend výstava v Západočeském muzeu s názvem Nelítostný pravěk. Můžete se těšit na úžasnou podívanou v podobě vědecky přesných 3D modelů prehistorických živočichů. Na vlastní oči uvidíte souboj predátora s obětí a poznáte tak posloupnost pravěkého potravinového řetězce. Při procházce expozicí potkáte diplodoka, mamuta i pestrou sbírku zkamenělin. Nechybí ani interaktivní koutek pro nejmenší návštěvníky. Na výstavě je dovoleno fotit, takže se se svými pravěkými úlovky budete moci pochlubit třeba na facebooku. Plné vstupné stojí 120 korun, zlevněné 70. Rodina se dvěma dětmi zaplatí 340 korun. Otevřeno je každý den od 10 do 18 hodin. Výstava bude k vidění až do poloviny června.

  • Na koncert?

Už v pátek můžete vyrazit do kulturního domu Peklo na koncert Mandrage, kterým jako předskokan zahraje Electric Lady. Milovníky bigbítu  v ten samý den v House of Blues potěší legendární Palice. Jednu z posledních možností vidět Martu Kubišovou naposledy na živo zpívat budete mít v neděli večer v Měšťanské besedě, kde se  tato legendární zpěvačka loučí se svou pěveckou kariérou na svém posledním recitálu.

  • Sportovní dokumentární film Gravitation v Kině Beseda

Sportovní dokumentární film Gravitation  staví na úspěchu internetových motivačních videí a v devadesáti pěti minutách tak předává divákovi hlavně energii zabalenou ve vyprávění českých sportovců, kteří to v životě neměli snadné.  Prostřednictvím devíti příběhů nahlédnete do zákulisí sportů, jako jsou freestyle motokros, BMX, free running, street workout, parašutismus, a další extrémní disciplíny, které se nehřejí na výsluní popularity, ale i tak mohou být celoživotní láskou. Na ČSFD má film hodnocení 92 %. Kino Beseda snímek promítá tuto sobotu hned dvakrát, a to od 17:30 a 19:30 hodin.

  • Plzeňský noční orienťák

A máme tedy druhý tip pro sportovce, tentokrát spíše pro ty, kteří se rádi hýbají. Plzeňský noční orienťák může být extrémním závodem nebo příjemnou procházkou po známých i neznámých zákoutích Plzně. Záleží na vás, který přístup si zvolíte, ale rozhodně to nebude nic jednoduchého.  Jedná se o závod týmů (2 - 4 členných) na 12 hodin ( od 18:00 do 6:00) a na 6 hodin (od 18:00 do 24:00). Úkolem je večer a v noci ze soboty na neděli sesbírat co největší počet kontrol, každá má jiné bodové ohodnocení. Ideální příležitost zkusit něco nového. Více informací k závodu najdete zde.

  • Kam s dětmi?

Sezona dětských divadelních představení pokračuje. Vedle Divadla Alfa, Muzea Strašidel a Měšťanské besedy, kde v neděli od 14:30 a 16:00 hodin dávají Modrou pohádku, vás tento víkend na zajímavé inscenace pro děti zve také Moving Station. V sobotu od 18 hodin se zde diváci od 7 let mohou těšit na Africké povídačky. Jedná se o živé vyprávění pojaté jako výlet do vzdálených krajin. V neděli od 15 hodin sem s dětmi můžete vyrazit na představení na motivy indických lidových pohádek. Po divadelním příběhu O Nirdhanatovi můžete ještě zůstat a zúčastnit se dramatické a výtvarné dílny. A když už budete ve městě, určitě doporučujeme navštívit nové digitální hřiště TRIK v DEPO2015 (celý článek najdete zde) nebo třeba odpoledne zakončit v Techmania science center, která se nachází nedaleko Moving Station.


Text: Helena Prokopová (Plzeň - TURISMUS)

Zveřejněno: 26. 2. 2016, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Blik Blik
22. 3. 2024 - 23. 3. 2024
Blik Blik
Hudební ceny Žebřík
5. 4. 2024 - 5. 4. 2024
Hudební ceny Žebřík
Smetanovské dny
7. 3. 2024 - 11. 4. 2024
Smetanovské dny
Treffpunkt
25. 4. 2024 - 27. 4. 2024
Treffpunkt
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni