Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Téměř 100 tisíc za přestupy hráčů získají na…
Přečíst článek nahlas

Téměř 100 tisíc za přestupy hráčů získají na své aktivity dva subjekty

Rada města Plzně rozdělila první příjmy, které získalo město z Memoranda o podpoře sportu ve městě Plzni. To uzavřelo loni v květnu se zástupci klubů FC Viktoria Plzeň, HC Plzeň 1929 a Házená Plzeň. Kluby, které svými výkony dosahují na prestižní ocenění a vychovaly a vychovávají řadu vynikajících sportovců reprezentační, evropské i světové úrovně, budou po čtyři roky odvádět do městské pokladny peníze z přestupní ceny svých hráčů. První takto získanou částku ve výši 92 tisíc korun si rozdělí Středisko volného času Radovánek a Sportovní klub FITDANCESPORT.

Foto z podpisu memoranda

Ilustrační foto z podpisu memoranda

„Částku 50 tisíc korun získá v rámci individuální dotace Středisko volného času Radovánek, které z toho zaplatí náklady spojené s účastí tanečnic z řad dětí a mládeže na mistrovství světa ve Street Dance. Ten se konal na italském ostrově Sardinie letos v září. Částkou 42 tisíc korun podpoříme Sportovní klub FITDANCESPORT, konkrétně jeho závodnice v pole sportu na mistrovství světa v italské Florencii v prosinci,“ přiblížil radní pro oblast podpory podnikání a sportu Michal Dvořák. Na celkové částce 92 tisíc korun se podílela FC Viktoria Plzeň sumou necelých 68 tisíc korun, Házená Plzeň částkou necelých 7500 korun a HC Plzeň částkou necelých 17 tisíc korun.

Město Plzeň se v memorandu zavázalo, že získané prostředky použijeme výhradně pro rozvoj a výchovu talentovaných dětí a mládeže a handicapované sportovce. Jde o první finanční prostředky, jež v souvislosti s uzavřeným memorandem rozděluje.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 29. 11. 2016, Pecuch Martin

Doprava v Plzni

Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni