Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Techmania ukazuje vesmír očima dětí

Techmania ukazuje vesmír očima dětí

3D Planetárium v Techmanii zařazuje od března do svého programu nový krátký film, který s pomocí astronomů vytvořily samy děti. „Vesmír očima dětí“ ukazuje základní fyzikální a astrofyzikální jevy tak, jak je natočili talentovaní žáci základních škol.

Děti při výrobě jednotlivých filmů využily zázemí 3D Planetária včetně Expozice vesmír. Výsledkem je atraktivní pásmo jednotlivých několikaminutových snímků, které představují třeba to, jak děti vidí jednotlivé jevy naší sluneční soustavy. „Filmy na diváka působí především svou bezprostředností, je to sonda do duše talentovaných dětí“, podotýká astronom Tomáš Meiser z Techmanie s tím, že všechny informace ve filmech obsažené samozřejmě prošly odbornou revizí: „I z těchto krátkých dětských snímků se mohou naši návštěvníci dozvědět leccos nového a zajímavého o světě, který nás obklopuje“, dodává Meiser.

www.techmania.cz

Zveřejněno: 4. 3. 2014, Pecuch Martin