Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Techmania Science Center zve pod hladinu, má…

Techmania Science Center zve pod hladinu, má novou expozici

Zdroj fotografií: kanc. nám. Kotase

Na moře a pod jeho hladinu zve nově plzeňské Techmania Science Center, otevřelo interaktivní výstavu, jejímž autorem je estonské science center AHHAA. Expozice je umístěna v kontejnerech, v jakých se přepravuje zboží na lodích, návštěvníkům navodí atmosféru námořního světa. Slavnostního zahájení se zúčastnil také ekonomický náměstek primátora města Plzně Pavel Kotas. Ten si cení přínosu fungování Techmanie ve městě a zejména také způsobu, jakým vzbuzuje u dětí zájem o vědu a techniku.

Techmania Science Center zve pod hladinu, má novou expozici

Výstava nazvaná Pod hladinou obsahuje osm kontejnerů se čtrnácti exponáty. Návštěvníci se seznámí se silou moří a oceánů, dozví se, jak vznikají vlny a tsunami. Mohou si také vyzkoušet uspořádat kontejnery na nákladní lodi tak, aby se plavidlo nenaklánělo, s podvodním robotem se podívají k vraku potopené lodi, vyzkouší si únik z potápějící se lodi a podobně. Zážitková výstava bude přístupná přinejmenším do konce tohoto roku.

Zveřejněno: 20. 8. 2015, Pecuch Martin