Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Techmania Science Center připravila pro…

Techmania Science Center připravila pro návštěvníky nový letní program

Z filmu Cesta za miliardou hvězdNový film ve 3D planetáriu, další expozice pro malé návštěvníky i programy v dílnách a laboratořích připravil tým plzeňské Techmanie na dobu letních prázdnin. Změna se dotkla také provozní doby, od 1. července ji veřejnost může navštívit denně od 10 do 18 hodin.

Film ve formátu 2D Cesta za miliardou hvězd je novinkou unikátního 3D planetária. Odhalí tajemství naší Galaxie i pátrání po rodokmenu Mléčné dráhy. Nejmenším vysvětlí, proč Slunce každý den vychází a zapadá nebo jak vznikají fáze Měsíce.

Na své si přijdou i aktivní zvědavci a šikovní kutilové. V dílnách si mohou vyrobit píšťalku nebo vlastní motorku. Biologická laboratoř připravila poutavou výpravu do mikrosvěta rostlin Komu se nelení, tomu se zelení. V laboratoři chemické mohou lidé díky programu Chemie z kuchyně poznávat nápoje jinak než jen podle chuti. A laboratoř fyzikální láká na práci s detektory radioaktivního záření v rámci nabídky Radioaktivita aneb Svět neviditelného.

K oblíbeným expozicím Člověk a zvíře, Přijď na to, Vodní svět nebo Obnovitelné zdroje energie přibydou v průběhu léta ještě další dvě: Malá věda a MáToHáček. První z nich se v současné době dokončuje, druhá prochází zkušebním provozem.

Zveřejněno: 3. 7. 2014, Pecuch Martin