Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Techmania do března příštího roku přerušila…

Techmania do března příštího roku přerušila provoz

Návštěvnický provoz přerušila 1. září 2013 plzeňská Techmania. Je uzavřena z technických důvodů proto, aby mohla být sjednocena stará a nově rekonstruovaná část hlavní haly. Intenzivní práce si vyžádají dobu sedmi měsíců. „Do dvou týdnů musíme demontovat a odvézt všechny expozice, potom bude stávající Techmania předána stavbařům,“ sděluje technický manažer projektu rozšíření science centra a výstavby 3D planetária Jiří Vlasák.

Školám i široké veřejnosti nabídne Techmania hravě podanou vědu opět 4. listopadu, kdy otevře nové prostory prvního 3D planetária v České republice. Hlavní expoziční budova bude zprovozněna opět v březnu příštího roku.

3D planetarium v Techmanii

Zveřejněno: 3. 9. 2013, Pecuch Martin