Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Talentovaný mladík vyhrál turnaj kordistů v…

Talentovaný mladík vyhrál turnaj kordistů v Praze

Ilustrační fotografie z jednoho z šermířských klání

Plzeňský šermíř Petr Bradáč vyhrál v Praze mezinárodní turnaj kordistů do 17 let. Obstál tak v konkurencích 51 soupeřů.  Talentovaný mladík v současné době vede seriál mistrovství České republiky. Úspěchem v Praze navázal na své nedávné úspěchy z reprezentačních klání v kategorii kadetů, kdy například v evropském poháru v Krakově skončil třetí. V současné době se připravuje na mistrovství světa, které se uskuteční v chorvatské Poreči.

Úspěšný šermíř se objevil také mezi nejúspěšnějšími sportovci města Plzně v kategorii dorostu za rok 2012, které v polovině března vyhlásila Nadace sportující mládeže. Jeho sportovním snem je probojovat se do dospělé reprezentace, vyhrát olympijské hry a živit se šermem.

Zveřejněno: 2. 4. 2013, Mařanová Helena