Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Také třetí adventní víkend nabídne spoustu…

Také třetí adventní víkend nabídne spoustu příjemných akcí

Advent nám příjemně běží a než si toho vůbec stihneme všimnout, budeme už sedět u štědrovečerní večeře. Kdybyste se ale přeci jen chtěli na chvilku zastavit a užít si trochu adventní pohody, stačí vyrazit do centra Plzně, kde na vás čeká celá řada příjemných akcí.

• Vánoční jarmark v DEPO2015

Kromě klasických vánočních trhů můžete o víkendu hledat inspiraci na vánoční dárky i v DEPO2015, kde se v neděli uskuteční vánoční jarmark. K dostání zde budou především originální, ručně vyráběné dárky. Pro malé návštěvníky bude navíc připravena tvůrčí dílna, kde si zkusí nějaký dárek vyrobit. Akce začíná v 9 a končí v 17 hodin. Další ze zajímavých možností, kam vyrazit za vánočními dárky, nabízí Papírna, kde se v sobotu od 13 do 17 hodin uskuteční burza gramodesek.

• Vyprodané adventní prohlídky přidávají další termín

S historií Vánoc, zajímavými vánočními zvyky i dnes tak trochu zapomenutými tradicemi slavení adventu vás seznámí speciální adventní prohlídky. V předvánoční atmosféře krásně vyzdobené Plzně se dozvíte spoustu zajímavých věcí. Prohlídka končí ve sklepení Národopisného muzea nad šálkem horkého nápoje. Původní sobotní a nedělní termíny prohlídek jsou již skoro vyprodané, a proto přidala organizace Plzeň - TURISMUS další termíny. Na adventní prohlídku se můžete vydat i tento pátek od 17:30 a v neděli od 16 hodin. Vstupenky můžete zakoupit v Turistickém informačním centru anebo online prostřednictvím Plzeňské vstupenky.

• Zoo zve na komentovanou podvečerní procházku

Přijďte se přesvědčit, že zoologická zahrada má své kouzlo i v podvečerním světle. Vydejte se na adventní komentovanou prohlídku zoo, která startuje v sobotu v 16 hodin u hlavních pokladen. Procházku zakončí netradiční posezení na statku Lüftnerka. Do zoo se samozřejmě můžete vydat i jen tak. Nezapomeňte, že platí mimosezonní otevírací doba a vstupné. Otevřeno je každý den od 9 do 17 hodin. Vstupné stojí 90 korun pro dospělé a 60 korun pro děti.

• Pokračují vánoční trhy

Tradiční vánoční trhy na náměstí jsou v plném proudu, nejenže tu můžete nakoupit zajímavé vánoční dekorace a vánoční dárky, ale můžete si užít trochu živé hudby. Například v pátek odpoledne zde zahrají Touch of Gospel, v sobotu můžete vyrazit na „neadventní“ pohodu s Děda Mládek Illegal Band a v neděli vás příjemně jazzově naladí Louis Amstrong Revival. K tomu si dáte něco dobrého a příjemné odpoledne vás nemine.

• Za hororem do Galerie města Plzně

Pokud už jste přesyceni vánoční tematikou, máme pro vás i nabídku z trochu jiného soudku. Galerie města Plzně, která sídlí na náměstí Republiky vedle radnice, momentálně vystavuje díla s hororovou tematikou. Kolekce s názvem „Život je bolestný a přináší zklamání“ představuje díla desítky výtvarníků, kteří se ve své tvorbě věnují osobnosti kultovního krále moderního hororu. Pokud vás téma aspoň trochu zajímá, určitě se přijďte podívat, rozhodně se není čeho bát.

Text: Helena Prokopová

Zveřejněno: 9. 12. 2016, Kriegerová Eva