Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Světově uznávaný sochař Suška připravuje…

Světově uznávaný sochař Suška připravuje originální výstavu pro Plzeň

Zdroj fotografií: picasaweb.google.com

Světově uznávaný sochař Čestmír Suška připravuje pro program projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 jednu ze svých originálních výstav. Sochy vznikající ze starých kovových nádob určených k likvidaci umělec, v minulosti člen skupiny Tvrdohlaví, vystavoval na řadě míst v České republice i v zahraničí. K práci s kovovým odpadem se dostal při rezidenčním pobytu v USA v roce 2005. Jeho umělecké objekty vznikají ze starých cisteren používaných v pivovarnictví, ze zásobníků na letecký benzin, propan-butan a podobně. Do nádob vyřezává vzory inspirované okolním prostředím, následně i tvoří instalace z vyřezaných kusů. V jeho práci mu pomáhá autogen i plazma.

Sochy vznikající ze starých kovových nádob určených k likvidaci umělec

Část Suškovy výstavy bude umístěna v interiéru depa, bývalé vozovně dopravních podniků, které nahradilo prostor ve Světovaru, kde měla od jara 2015 fungovat kulturní fabrika 4x4 Cultural Factory.

Výstava je nazvána reSTART a je jedním ze čtyř velkých výstavních projektů, který program v depu nabídne. Další unikátní expozice bude věnována evropskému designu, na níž pracuje mimo jiných německý designer Werner Aisslinger.

Otevři si Plzeň 2015! v novém okně

Zveřejněno: 9. 10. 2014, Pecuch Martin