Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Studenti z Monsu a Plzně společně…

Studenti z Monsu a Plzně společně nastudovali divadelní představení

Studenti z Monsu a Plzně společně nastudovali divadelní přestavení

V Divadle Dialog vyvrcholí projekt „V roce 2015 mi bude 20 let“, jehož původní myšlenkou bylo pomoci mladým lidem na prahu dospělosti stát se nepostradatelnou součástí Evropského hlavního města kultury. Gymnázium Františka Křižíka a Ecole du Futur v něm reprezentují města Plzeň a Mons, držitele titulu Evropské hlavní město kultury 2015. Studenti plzeňského gymnázia se od prosince 2013 setkávali se svými belgickými protějšky. Během několika workshopů vedenými ředitelkou Šárkou Chvalovou a učitelem angličtiny Václavem Zelenkou připravili vlastní autorské představení pod taktovkou divadelního režiséra Viléma Dubničky.

Představení s názvem Pilsen meets Mons je inspirované kabaretními postupy a skládá se ze skečů narážejících na kulturní odlišnosti, ale také vize budoucnosti mladých lidí ze dvou evropských měst. Hlavními tématy jsou sny, přání a obavy těchto mladých lidí.

Cílem projektu je převést zkušenosti ze vzájemného setkání studentů a jejich kultur do divadelního jazyka tak, aby byly obecně srozumitelné a pochopitelné i pro diváky, kteří o projektu neví téměř nic. Mladí lidé by v této kabaretní performanci měli vyjádřit, jací doopravdy jsou – v čem jsou stejní, v čem se liší, jaká mají očekávání, sny, obavy. Nechybí zde samozřejmě ani prostor pro humor a nadsázku.

Jazykem představení je angličtina, zazní však i čeština a francouzština. Uskuteční se ve středu 25. února od 19 hodin v Divadle Dialog.

Otevři si Plzeň 2015! v novém okně

Zveřejněno: 19. 2. 2015, Kriegerová Eva