Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Stipendium G. S. Pattona obdržel Václav…

Stipendium G. S. Pattona obdržel Václav Šlehofer, student Vyšší odborné školy zdravotnické

Z předávání stipendia G. S. Pattona (fotografie: M. Fialová)

Student plzeňské Vyšší odborné školy zdravotnické Václav Šlehofer je držitelem Čestného stipendia generála George S. Pattona, které je už šestým rokem udělováno při Slavnostech svobody v Plzni. Dvacetiletý student oboru sociální práce a pedagogika, který trénuje starší žáky v hokejbalovém klubu TJ Snack Dobřany, nejlépe zpracoval téma stipendijní práce a zároveň ji obhájil před komisí. „Tématem mé eseje bylo trénování a pohled na současný hokejbal a hokej,“ vysvětlil Václav Šlehofer.

Čestné stipendium generála George S. Pattona udělované Nadací Briana La je určeno absolventům plzeňských středních škol, kteří se chystají vstoupit do armády nebo jakékoliv oblasti bezpečnostních složek či se rozhodli věnovat se veřejně prospěšné činnosti. „Máme jedinečnou příležitost hledat mezi námi mladé lidi, kteří nemyslí jen na sebe, ale i na nás na ostatní. Už šest let oceňujeme ty, kteří věnují svůj volný čas práci v sociálních službách nebo práci v jiných oblastech, třeba ve sportu. Takové lidi naše společnost potřebuje,“ uvedl při vyhlášení stipendia primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Z předávání stipendia G. S. Pattona (fotografie: M. Fialová)

Pamětní medaili inspirovanou Medailí cti, nejvyšším vojenským vyznamenáním udělovaným vládou USA, a šek na tisíc amerických dolarů převzal Václav Šlehofer od George Pattona Waterse a Darlene Nueske, členů Nadace Briana LaVioletta. „Jsme rádi, že činnost nadace můžeme spojovat s takovým lidmi a že budeme součástí vašeho života, v tom smyslu, že se budeme podílet na podpoře profesního i volnočasového života,“ uvedl George Patton Waters, vnuk generála Pattona, pod jehož velením v roce 1945 byla Plzeň osvobozena. Cílem udělení je pomoci těm, kteří touží přispívat společnosti, v níž žijí, a umožnit jim naplnit své sny a plány.

Vyhlášení se uskutečnilo v podvečer 7. května na náměstí Republiky, kromě amerických veteránů, primátora Martina Zrzaveckého, jeho prvního náměstka Martina Baxy, se jej zúčastnil Doug LaViolette, zakladatel a zároveň předseda nadace. „Žijeme ve složitých časech, proto hledáme studenty, kteří chtějí udělat něco pro druhé, pro svoji vlast,“ zmínil ve svém vystoupení LaViolette.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 8. 5. 2017, Pecuch Martin