Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Stavbu nových protipovodňových zábran si…

Stavbu nových protipovodňových zábran si vyzkoušeli dobrovolní hasiči z Koterova

Fotografie: Odbor krizového řízení MMP

Nácvik výstavby protipovodňové hráze si u střelnice v Lobzích vyzkoušeli dobrovolní hasiči z jednotky Plzeň-Koterov. Pod odborným dohledem se naučili stavět hráz z nově zakoupených mobilních protipovodňových zábran. Ta se skládá z tubusů dlouhých 15 metrů naplněných vodou, které lze spojovat do nekonečné řady podle potřeby, a jejich vrstvením je možné dosáhnout i potřebné výšky protipovodňové stěny.

S použitím těchto protipovodňových prostředků se v budoucnu počítá právě v Koterově, zejména v ulici Pod Chalupami, která je často vodou z řeky Úslavy ohrožována.

Zveřejněno: 10. 11. 2014, Pecuch Martin