Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Stavba spalovny v Chotíkově pokračuje

Stavba spalovny v Chotíkově pokračuje

Vizualizace spalovny (zdroj: www.spalovna.info)

Stavba spalovny komunálního odpadu v Chotíkově u Plzně může pokračovat. O platném stavebním povolení rozhodl středočeský krajský úřad poté, co Krajský soud v Plzni v reakci na žalobu aktivistů povolení zrušil. Ti namítali, že Krajský úřad Plzeňského kraje, který rozhodnutí vydal, je ve věci podjatý.

„Kladné rozhodnutí Krajského úřadu Středočeského kraje jsme dostali do datové schránky v pátek po 14. hodině,“ uvedl generální ředitel Plzeňské teplárenské Tomáš Drápela a dodal, že v nejbližších dnech je nutné stanovit nové harmonogramy a spočítat škody, které zastavení stavby způsobilo.

Spalovna komunálního odpadu v Chotíkově je před dokončením, stavba si vyžádá více než dvě miliardy korun. Plzeňská teplárenská už investovala přes 1,6 miliardy korun.

Vizualizace spalovny (zdroj: www.spalovna.info)

Zveřejněno: 8. 7. 2015, Pecuch Martin