Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Sportovci na 33. základní škole mají lepší…

Sportovci na 33. základní škole mají lepší zázemí

O nové prostory se rozšířil areál 33. základní školy na Skvrňanech. Ne všechny už nyní slouží svému účelu, ke kterému byly postaveny, ale například šatny jsou plně obsazeny mladými sportovci a bez sportovních pomůcek není ani sklad k tomu určený. Na poslední úpravy čekají další plochy, jež mají být k dispozici správcům, a také regenerační místnost. Zhruba rok trvala výstavba za 5 milionů korun. Město přispělo částkou ve výši 250 tisíc.

„Naše základní škola se profiluje sportem. Rozšířit kapacitu šaten bylo nezbytně nutné nejen pro školní akce, ale také pro různé mimoškolní aktivity a soutěže. A navíc jsme chtěli vyjít vstříc městu,“ uvádí ředitel školy Radek Růžička a vstřícností myslí poskytnutí zázemí pro plzeňské atlety, kteří museli opustit stadion a základnu ve Štruncových sadech.

Zájem žáků navštěvovat školu se sportovním zaměřením je podle ředitele rok od roku větší, jen chybí finanční prostředky na rozšíření tříd. „Iniciativu vítám a jsem ráda, že zájem dětí o sportování v dnešní počítačové době roste. Finanční situace ale není jednoduchá,“ konstatovala radní pro oblast školství, mládeže, sportu a životního prostředí Irena Rottová, která si nové prostory společně s náměstkem Martinem Zrzaveckým prohlédla mezi prvními.

Fotogalerie

Zveřejněno: 6. 12. 2012, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni