Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Sport a tělesná výchova patří k přednostem…

Sport a tělesná výchova patří k přednostem 33. základní školy

33. ZŠ

Foto: Z. Kubalová

Zhruba hodinovou diskusí s žáky devátých tříd zahájil primátor Martin Baxa návštěvu 33. základní školy na Skvrňanech. Výstavba spalovny v Chotíkově, propojení Lochotína s centrem města, dobudování dvou věží na fotbalovém stadionu, parkování na sídlištích, využití místa po zbouraném domu kultury, ale také kašny na náměstí nebo financování nové divadelní budovy. To byla témata, o která se žáci zajímali. Zazněl i dotaz, co by mohl primátor změnit na Plzni, kdyby chtěl a kdyby mohl. „Určitě by to bylo další silniční napojení na Lochotín a víc pěších zón v centru města a s tím samozřejmě souvisí méně aut a více lidí,“ odpověděl primátor.

Diskusi se žáky vystřídala debata s vedením školy v čele s ředitelem Radkem Růžičkou. Skvrňanská 33. základní škola je školou se sportovním zaměřením. Tuto tradici si udržuje už dlouhou dobu. V jejích lavicích například seděli Petr Čech, David Limberský, Kateřina Emmons, Vladimír Darida, Václav Procházka, Martin Fillo a Jan Řehula. I proto mezi hlavní činnost školy patří kromě poskytování základního vzdělání výchova a rozvoj talentovaných dětí. Těch je v letošním roce 623.

Škola byla postavena v roce 1978 a v posledních několika letech je postupně rekonstruována. Její součástí je sportovní areál s hřištěm s umělým povrchem, víceúčelovým hřištěm, atletickým oválem, dráhou na běh, volejbalovým hřištěm, tenisovým krutem, dvěma streetballovými hřišti. K dispozici jsou zde i dvě tělocvičny, plavecký bazén nebo dopravní hřiště. Co škole chybí, je sportovní hala, která je zpracována v projektové studii, ale prozatím na ni nejsou finanční prostředky.

Zveřejněno: 8. 10. 2013, Pecuch Martin