Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Spolupráce města a obvodů je klíčová pro…

Spolupráce města a obvodů je klíčová pro pilotní projekt Plzně

Fotografie: Odbor sociálních služeb MMP

Město Plzeň uspělo v Operačním programu Zaměstnanost s projektem nazvaným Pilotní testování koncepce sociálního bydlení v Plzni. Realizovat jej bude Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně ve spolupráci s magistrátním bytovým odborem po dobu 36 měsíců. Projekt, jenž odstartoval 1. března 2017, byl ve středu 15. března oficiálně představen spolupracujícím složkám, tedy sociálním odborům plzeňských městských obvodů, neziskovým organizacím a zástupcům Obytné zóny Sylván.

Cílovou skupinou projektu jsou osoby, které se nacházejí v bytové nouzi. Jedná se o osoby, které nemají vlastní bydlení nebo žijí v nevyhovujícím bydlení, dále pak osoby či rodiny, jež vynakládají více jak 40 procent svých příjmů na bydlení.

Fotografie: Odbor sociálních služeb MMP

Prvního setkání všech aktérů, které se neslo v duchu nastavení součinnosti a věcné diskuze nad možnými úskalími projektu, se vedle zainteresovaných magistrátních odborů zúčastnila i rezortní náměstkyně pro oblast sociálních věcí Eva Herinková, radní pro bytovou oblast David Šlouf a ředitelé vnitřních úřadů magistrátu Helena Knížová a Jiří Kozohorský.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 17. 3. 2017, Pecuch Martin