Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Společnost zabývající se vývojem otevřela v…

Společnost zabývající se vývojem otevřela v Plzni další budovu

Společnost ZF Engineering otevřela novou budovu

Zdroj foto: ZF Engineering Plzeň

Sedmipodlažní budovu vývojového centra otevřela na konci června v plzeňské průmyslové zóně Borská pole společnost ZF Engineering Plzeň. Zdvojnásobila tak svoji kapacitu, čímž vznikl prostor pro přijetí dalších 150 konstruktérů a vývojářů. Díky nové budově nyní sídlí na šesti tisících metrech čtverečních. Vedení se shoduje na tom, že pokud dobrý vývoj společnosti bude pokračovat, plánují v dalších letech přistavění nové budovy. Společnost je už nyní největším vývojovým centrem v průmyslové zóně Borská pole. ZF Engineering je dlouhodobým partnerem Západočeské univerzity v Plzni, polovina jejích inženýrů vystudovala zdejší univerzitu. Slavnostního otevření nové budovy se zúčastnil také primátor Martin Zrzavecký.

Dceřiná společnost německé skupiny ZF Friedrichshafen AG funguje v Plzni devátým rokem, je sedmá nejdůležitější pobočka společnosti na světě. Vyvíjí a testuje elektroniku a software do všech značek aut přes sto let a po světě zaměstnává 70 tisíc lidí. Kromě toho se zaměřuje na konstrukci, design a mechatroniku, testování dílů na vlhkost a teplotu a simulování reálného provozu.

Společnost ZF Engineering otevřela novou budovu

Zveřejněno: 7. 7. 2015, Pecuch Martin