Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Společnost Plzeň 2015 zve na další…

Společnost Plzeň 2015 zve na další rozhlasovou debatu k veřejnému prostoru

Grafika programu Pěstuj prostor

Veřejnému prostoru bude věnována další ze série debat, které organizuje společnost Plzeň 2015 v Českém rozhlasu Plzeň. Uskuteční se ve čtvrtek 18. dubna od 18 hodin v malém vysílacím studiu. Tématem diskuse je program s názvem Pěstuj prostor, jehož první kolo pro malé změny v Plzni bylo vyhlášeno před půl rokem. Otevřená výzva vzbudila velký zájem veřejnosti. Lidé do ní poslali celkem 83 námětů na zlepšení konkrétního místa.  Diskutovat se proto bude o tom, jaký je vztah Plzeňanů k veřejnému prostoru, a také o tom, čím program doplňuje běžnou komunální politiku.

Pozvání do panelu přijali architekt Marek Sivák, hlavní koordinátor programu Pěstuj prostor, Hana Hrdličková, která pracuje pro Správu veřejného statku města Plzně a byla členkou poroty prvního kola, Veronika Leiblová, autorka podnětu s názvem Most lidem a dětem, a spoluautor podnětu Zapomenutá zahrada u vysokoškolských kolejí v Bolevecké ulici Václav Čubr.

Zveřejněno: 15. 4. 2013, Mařanová Helena