Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Společnost Plzeň 2015 udělila třem subjektům…

Společnost Plzeň 2015 udělila třem subjektům ocenění „Město přátelské kultuře“

Zdroj: www.plzen2015.cz

Tři iniciativy zajímající se o kulturní a občanské dění získaly od společnosti Plzeň 2015 inspirující ocenění „Město přátelské kultuře“ v podobě komiksového diplomu. „Titul jsme udělili letos poprvé, abychom upozornili na úspěšné počiny v oblasti kultury a ukázali jiným městům, že zapojení obyvatel do plánování může být prospěšné pro obě strany,“ vysvětlila Michaela Mixová z týmu Plzeň 2015.

Zajímavé ohodnocení si z Plzně odvezli David Oplatek za „Brno kulturní, o.s.“, významnou občanskou iniciativu při změně grantového systému v Brně, ředitelka kulturního centra „Sladovna Písek“ Tereza Dobiášová za vybudování kulturního prostoru se zaměřením na dětského návštěvníka  a místostarosta sedmitisícového města Vodňany Pavel Janšta za úspěšné zapojení 500 obyvatel do proměny města.

Pořadatelé udělili také Anticenu za likvidaci Činoherního divadla v Ústí nad Labem rozhodnutím tamních zastupitelů, kterou městskému zastupitelstvu předá Roman Černík z organizace Johan, o.s.

V závěru jednodenního semináře konaného dne 10. dubna v kulturním domě Peklo, při kterém byly ceny uděleny, bylo během diskuse tematicky navázáno na závěry z předchozích ročníků týkajících se situace kulturních domů, bezbariérovosti veřejného prostoru ve vztahu ke kulturním akcím a grantovým řízením v oblasti kultury.

Zveřejněno: 14. 4. 2014, Pecuch Martin