Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Společnost Plzeň 2015 odpovídá na často…

Společnost Plzeň 2015 odpovídá na často kladené otázky k zahájení

Do slavnostního zahájení projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 zbývá necelý den. Program a nezbytně nutné praktické informace byly zveřejněny. Vzhledem k opakujícím se dotazům, které společnost Plzeň 2015 dosud zaznamenala, uvádíme ty nejčastěji kladené.

Kdo se může dostat na náměstí v sobotu večer? Slyšel jsem, že jenom lidé s akreditací nebo jenom lidé v průvodech.

Na náměstí Republiky se dostanou i lidé bez akreditace. Přednost ale budou mít průvody, pak bude otevřen vstup pro ostatní. Nejde však dopředu odhadnout, kolik lidí se k průvodům přidá, proto nemůžeme garantovat velikost prostoru pro ostatní. Od 12 do 17 hodin bude náměstí z bezpečnostních důvodů uzavřené.

Jak se přidám k průvodům?

Průvody vyrážejí ze shromaždišť v 16 hodin. Přijít ale můžete dříve, na místech je připravený doprovodný program.

V kolik hodin bude videomapping a přechod provazochodce?

Obě události se odehrají mezi půl šestou a půl sedmou.

A co když zmeškám videomapping?

Projekce bude pokračovat i po 19. hodině, videomapping Symfonie zvonů znovu uvidíte v neděli od setmění do 22 hodin, v obou případech se zvukem.

Nemůžu přijet, budete mít přenos na internetu nebo v televizi?

Ano, v sobotu od 18:10 hodin si můžete zapnout vysílání ČT2.

Jak se dozvím, které ulice jsou zavřené?

Všechny uzavírky jsou jenom na dobu nezbytně nutnou. Veškeré informace najdete například zde.

Platí se někde za vstup?

Vstup do centra - na náměstí, do sadového okruhu a okolí, ať už v sobotu nebo v neděli, není nijak zpoplatněn. Vstupy do jednotlivých klubů a institucí už závisí na provozovatelích.

Otevři si Plzeň 2015! v novém okně

Zveřejněno: 16. 1. 2015, Pecuch Martin