Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Špičkový rakouský design se představuje v…

Špičkový rakouský design se představuje v Plzni

Špičkový rakouský design se představuje v Plzni

Ilustrační obrázek (Plzeň 2015)

Rakousko je v závěru roku poslední evropskou zemí, která představuje své umění v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Průkopnické produkty, nové proudy a vývoj na rakouské designérské scéně jsou k vidění na výstavě „RAKOUSKO DNES. Moderní design pro každodenní život“ v kreativní zóně DEPO2015 až do 30. prosince.

Výstava inovativního užitého designu se zaměřuje na obory stolního nádobí, nábytku, osvětlení a průmyslového zboží pro každodenní život. Předměty jsou instalovány tak, aby připomínaly domácí prostředí. Procházka expozicemi evokuje pocit návštěvy soukromého prostoru, pasáže navozující známou a útulnou atmosféru se střídají s prázdnými místy. Cílem výstavy je zaujmout optimistický postoj k budoucnosti. Hodnoty jako tradice a kvalita však nejsou nijak zanedbány, stále představují ústřední a nedílnou součást.

Svou tvorbu prezentují mezinárodně uznávaní designéři i mladá generace, byl tak vytvořen ucelený obraz silné a rozmanité rakouské scény. Kurátoři vyzdvihují například díla Thomase Feichtnera, Reginy Blauensteiner nebo Marca Dessiho.

Zájemci se mohou na tvorbu designérů podívat v běžných otevíracích hodinách v DEPO2015, kromě vánočních svátků a Silvestra. Vstup na výstavu je zdarma.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 16. 12. 2015, Kriegerová Eva