Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Špičkoví sportovní střelci soutěží v Plzni,…

Špičkoví sportovní střelci soutěží v Plzni, začala Velká cena osvobození

Špičkoví sportovní střelci soutěží v Plzni, začala Velká cena osvobození

Armádní střelecký stadion Lobzy je od středy dějištěm Velké ceny osvobození ve sportovní střelbě. Slavnostního zahájení již tradiční největší střelecké mezinárodní soutěže na území České republiky, v níž o cenné kovy usilují sportovci z řady zemí světa, se zúčastnil také primátor města Plzně Martin Zrzavecký. Ten v krátkém proslovu zmínil nejen svůj vztah ke střeleckému areálu, blízko kterého vyrůstal a prožil dětství. Prestižnímu závodu také udělil záštitu.

„Plzeň bychom zcela právem mohli označit za město sportovní střelby. Západočeská metropole se totiž pyšní nejen skvělými sportovci, kteří se v této disciplíně dokázali prosadit a sáhli si až na medaile nejcennější, tedy ty olympijské, ale v našem krajském městě se také nachází špičkový armádní střelecký stadion. I díky tomuto zázemí mají talentovaní mladí střelci vynikající podmínky pro svůj rozvoj a mohou postupovat krok za krokem k cílům nejvyšším,“ uvedl při udělení záštity primátor.

V pořadí již 47. ročník Velké ceny osvobození ve sportovní střelbě potrvá do neděle 8. května.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 5. 5. 2016, Pecuch Martin