Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Soutěž Stavba roku Plzeňského kraje 2013…

Soutěž Stavba roku Plzeňského kraje 2013 byla vyhlášena

Stavba roku Plzeňského kraje: tisková konference

Jedenáctý ročník soutěže Stavba roku Plzeňského kraje byl dnes vyhlášen v Měšťanské besedě. Přihlášku může podat investor, projektant, zhotovitel nebo vlastník přihlašovaného stavebního díla, a to vždy se souhlasem jeho autora a vlastníka. Uzávěrka přihlášek je 21. března, výsledky budou zveřejněny na galavečeru 28. května 2014 v Měšťanské besedě.

Soutěžit mohou zájemci v pěti kategoriích: novostavby, rekonstrukce, dopravní a inženýrské stavby, sportovní a volnočasové stavby a veřejná prostranství. Součástí soutěže jsou i nestatutární ceny. Poprvé bude udělena Cena svazu podnikatelů ve stavebnictví.

Letos podruhé bude do soutěže zapojena veřejnost. Lidé mohou od okamžiku zveřejnění nominací 28. dubna 2014 hlasovat o nejsympatičtější stavbu ze všech přihlášených.

Stavba roku Plzeňského kraje: tisková konference

Město Plzeň a Plzeňský kraj jsou vyhlašovateli soutěže, odbornou garanci zajišťuje Okresní hospodářská komora Plzeňsko.

„Od roku 2009 se české stavebnictví nachází v krizi. I přesto se v Plzni staví, i když ne v takové míře, jak by si stavbaři představovali. V minulém roce se víc rekonstruovalo, než nově stavělo, a tak si dovedu představit, že by se stavbou roku mohlo stát například 3D Planetárium, zrekonstruovaná Veleslavínova ulice a Perlová ulice nebo z nových staveb atletický stadion,“ uvedl plzeňský primátor Martin Baxa.

V loňském roce se do soutěže přihlásilo celkem 33 staveb. V kategorii Rekonstrukce budov zvítězila revitalizace Františkánského kláštera pro museum církevního umění, v kategorii Sportovní a volnočasové stavby porotu nejvíce zaujala rekonstrukce a přístavba fotbalové tribuny a šaten v Kasejovicích a v kategorii Veřejná prostranství nejvyšší ocenění získal Park u Plzeňské brány v Rokycanech,“ připomněl výsledky loňského ročníku Miloslav Zeman, předseda představenstva Okresní hospodářské komory Plzeňsko. Veřejnost nejvíce zaujala nově upravená kavárna na náměstí v Radnicích.

Zveřejněno: 11. 2. 2014, Pecuch Martin